Друк

V Всеукраїнський історичний турнір на Оболоні

toCr-pMd2G4

В рамках проведення 09 грудня 2016 року,  V Всеукраїнського історичного турніру, наш заклад радо вітав гостей. У нас гостювала команда з Білгород-Дністровського районного ліцею «Пріоритет».

Першого дня перебування у Києві, учні отримали консультацію щодо участі у турнірі. Відвідали цікавий урок англійської мови у Кокот Тетяни Миколаївни, де мали можливість показати свої знання. Після обіду команда разом із учнями НВК відвідали «Львівську майстерню шоколаду», де відчули себе справжніми шоколатьє, адже мали можливість власноруч виготовити найсмачніші цукерки, якими пізніше поласували. Вперше скуштували «запаяну» каву  та спробували розкачати найтонше тісто для солодкого яблуневого штруделя.

Другого дня на всіх чекав найвідповідальніший день – день турніру. Щоб відволіктись від переживань Пальоха Лідія Адамівна провела для гостей цікавий майстер клас, де діти та їх керівники виготовили милих новорічних сніговичків. Всі сніговички вийшли різні, у кожного своя індивідуальність і характер.

І ось настав довгоочікуваний момент. У турнірі взяли участь чотири команди:

 1. 1.НВК №240 «Соціум»;
 2. 2.Білгород-Дністровський ліцей «Пріоритет»;
 3. 3.Києво-Могилянський колегіум;
 4. 4.Київська гімназія східних мов.

Цього року команди розглядали такі теми:

 • Зовнішня політика Івана Виговського:
 • Латина в Україні:
 • Гедиміновичі в Україні:
 • Візантія та Київська Русь: проблема спадкоємності.
 • Тоталітарна держава та національна культура:

Відповіді команд оцінювало почесне журі:

 1. 1.Голова журі Андрушко Юлія Сергіївна – методист НМЦ Управління освіти Оболонського р-ну;
 2. 2.Сидоренко Олег Олександрович – помічник депутата Київської міської ради Старовойта Володимира Миколайовича;
 3. 3.Браткевич Анна Олегівна – вчитель історії Білгород-Дністровського ліцею;
 4. 4.Довгань Вікторія Станіславівна - вчитель історії Київської гімназії східних мов;
 5. 5.Головін Юрій Олексійович - вчитель історії Києво-Могилянського колегіуму;
 6. 6.Павленко Ольга Олександрівна - вчитель історії НВК №240 «Соціум»;
 7. 7.Ісаєнко Юлія Анатоліївна – заступник директора спеціалізованої школи №14 імені Сергія Грушевського, вчитель історії.

Хочеться подякувати депутатам Київської міської ради: Старовойту В.М. за багаторічну співпрацю та спонсорську допомогу у проведенні турніру та Костенко Л.В. за підтримку та поради учасникам. Дякуємо Вам за підтримку і сподіваємося на подальшу співпрацю.

Після запеклої боротьби і з невеличким відривом перемогу та перехідний кубок здобула команда Білгород-Дністровського районного ліцею «Пріоритет». Вітаємо наших друзів із перемогою.

День закінчився святковим бенкетом куди були запрошені всі команди.

Наступного дня гості разом із учнями НВК вирушили на автобусну екскурсію містичним Києвом. Про те, що Київ – місто містичне, писали і київські історики, і такі генії літератури, як Гоголь, Пушкін, Булгаков. Про наявність у столиці нечистої сили свідчить присутність на гербі міста святого архистратига Михаїла, єдиного святого зі зброєю в руках. Він покликаний боронити місто від нечистої сили. А за припущеннями екстрасенсів, така велика кількість церков у столиці обумовлена не чим іншим, як необхідністю врівноважувати баланс між грішним і праведним. Учні дізнались багато цікавого та отримали масу задоволення. Найдивовижнішою була подорож до найвідомішого літературно-меморіального музею української столиці. Він присвячений «київському Булгакову». Одночасно цей музей на другому поверсі особняка по Андріївському узвозу присвячений і родині письменника, що жила тут з 1906 по 1919 роки, і літературним «відображенням» його героїв у романі «Дні Турбіних». Цікаве саме вирішення експозиції: вона зроблена двокольоровою. Стикаються ніби два світи - справжній і книжковий. Справжні речі родини Булгакових чергуються з білими моделями, муляжами втрачених предметів побуту, міфічних, «літературних» рис інтер'єру. Історії двох родин Булгакових і Турбіних, історії автора та його героя переплітаються в просторі декількох кімнат... Меморіальне і літературне середовище сплітаються тут в дивні вузли, розширюючись до «п'ятого виміру» і тоді шафа стає дверима «недоброї» московської квартири, яка водночас двері в квартиру київську, в справжній кабінет господаря будинку.

Це були чудові і цікаві три дні. З нетерпінням чекаємо наступного року та сподіваємось, що ми повернемо кубок до лав нашого закладу.3W1ox8EoArY8W0cA1QvV1Ye66iFn5nr gfozo5uorrrcJ2-Fzx2O2PIpGZ1hQ6IkBMPyreVs4rm90qc Poi-e4AA