Друк
PDF

Кілька порад батькам першокласників

11. Вранці піднімайте дитину спокійно, з посмішкою та лагідним словом. Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо дрібні, не вживайте образливих слів.

2. Не підганяйте її. Розраховувати час - ваш обов'язок.

3. Не випроваджуйте дитину в школу без сніданку: в школі вона багато працює, втрачає силу.

4. Відправляючи дитину до школи. Побажайте їй успіхів, скажіть кілька лагідних слів. Без подібних застережень: "Дивись, поводь себе гарно! ", "Щоб не було поганих оцінок" тощо.

5. Забудьте фразу "Що ти сьогодні отримав?". Зустрічайте дитину спокійно, не сипте на неї запитання. Дайте їй розслабитись після важкого робочого дня. Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитися, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте.

6. Якщо дитина замкнулась у собі, щось турбує, не наполягайте на поясненні, нехай заспокоїться.

Друк
PDF

Чому дітям буває важко вчитися?

Чому дітям буває важко вчитися?Причин дуже багато. Перерахуємо деякі з них:

1. Незрілість вольової поведінки і особистості дитини (інфантилізм, який буває в декількох формах).

Якщо коротко, то домінуючим в поведінці цих дітей є потяг до ігор, забавлянок, отримання задоволень. Примусити таку дитину розв'язувати якісь «нудні» для неї приклади або писати палички буває досить тяжко. Вона біжить, сміється. Ховається, тобто спочатку сприймає все як продовження гри. Підвищений голос і покарання часто не досягають мети. Таких дітей треба зацікавити процесом занять і проводити серйозну роботу під керівництвом спеціалістів (залежно від форми інфантилізму).