
У вересні в нашому закладі відбулась стратегічна сесія, де були присутні вчителі, батьки та представники УС. Ми разом обговорювали перспективу розвитку нашого закладу. Нам було дуже цікаво.
І коли запропонували створити нову організацію учнівського самоврядування, ми охоче взялись за новий проект.
В нашому закладі стартував проект з організації учнівського самоврядування «Від лідера до управлінця».
Він складається з чотирьох етапів.
Для того, щоб наша організація була бездоганною ми вирішили звернутись до сусідів та розглянути структури самоврядування інших країн світу:
- В Польщі учнівське самоврядування працює за схемою «співгосподарювання».
- У Великобританії та США префекти та капітани співпрацюють з адміністрацією та допомагають підтримувати дисципліну.
- У Німеччині на конференціях (шкільних радах) учні пропонують свій план заходів та екскурсій.
Що ми можемо запропонувати?
Розділитись на основні сектори:
Далі починається співпраця із факультетом інформаційних технологій та управління Київського університету імені Бориса Грінченка.
12 жовтня 2016 року в НВК №240 «Соціум» проходив ІІ етап проекту «Від лідера до управлінця». Він включав тренінг для лідерів учнівського самоврядування, котрий провів доцент кафедри Управління та інформаційних технологій, кандидат психологічних наук Редько Сергій Іванович.
Актову залу заповнили юні й енергійні, котрі зовсім скоро стануть вирішувати проблеми управління державою, А цьому вчитися вже слід сьогодні, і починати треба з себе.
Під чітким і непомітними керуванням учні розділилися на чотири команди, за власним бажанням обираючи собі товаришів для подальшої роботи. І закипіло!..
Жартуючи, діти пригадали професії своїх батьків, привабливі сторони їх роботи. Згодом задумались над тим, для чого вони ходять до школи, як почувають себе в ній, чого бояться і на що розраховують, а ще як можна позбутися різних неприємних моментів і що для цього можна зробити. Самому! Без втручання дорослих.
Обговорення йшло в спокійному доброзичливому руслі. Думки висловлювалися щиро й відверто, бо ніхто не боявся осуду чи зауважень.
Так сьогодні народжувалося наше майбутнє керівництво . І не важливо, в якій галузі: освіті, науці, політиці…Головне, що в нових умовах і діяти вони будуть по-новому. Чесно, відверто, без страху.
Радісно думати, що сьогоднішній тренінг – це лише одна зі сходинок до формування керівника нового типу. Але ж головне зробити перший крок. Тим більше, що вийшов він доволі вдалим.
Дякуємо Сергію Івановичу і сподіваємось на подальшу співпрацю.
26 жовтня 2016 року в НВК №240 «Соціум» проходив ІІІ етап впровадження проекту «Від лідера – до управлінця» . Цей етап мав назву «Контроль».
Протягом кількох годин учні вчилися не лише продукувати ідеї, мотивувати себе й оточуючих на виконання певних завдань, але й контролювати дії й результат роботи виконавця. До того ж інколи буває так, що виконавцем певного процесу можеш бути ти сам! А отже, питання самоконтролю тут постає чітко, бо контролювати когось легше, ніж себе.
Для проведення майстер – класу «Контроль» була залучена Панченко Алла Гнатівна, викладач університету ім. Грінченка, кандидат наук з державного управління.
Під керівництвом Алли Гнатівни учні шукали шляхи й методи контролю, вчилися толерантності й поміркованості, котрих так потребує управлінець.
Тож зусилля Панченко А.Г. не пропадуть дарма, бо це заняття було корисним і потрібним для кожного молодого управлінця.
Діти мають представити на розгляд комісії свою структуру учнівського самоврядування та план роботи організації на поточний навчальний рік.
Ми часто збирались, обговорювали плани та структуру майбутньої організації. Так і з’явився «Сокіл – Летимо до вершин!» - нова учнівська організація.
Ми хочемо працювати за принципом – Самі вирішили! Самі зробили! Самі відповідаємо
А це наші закони:
Після наших зібрань і обговорень ми вирішили, що структура матиме такий вигляд: співпраця Голова, зам. Голови, старости та парламент закладу.
Голова УС 2016-2017 н.р. - учень 10а класу – Соколов Володимир
Зам. голови учениця 9а класу – Морковник Христина
Парламент:
ІНФОРМАЦІЙНИЙ СЕКТОР
Ми займаємось веденням шкільного журналу GENERATIONZ. Збираємо та публікуємо вірші та малюнки учнів нашої школи. Плануємо прославляти наш заклад в соціальних мережах.
Наш графік роботи: Протягом тижня збираємо інформацію про події, які відбулися в нашій школі. На зборах, обробляємо отриману інформацію та наповнюємо журнал, який згодом стане доступним для вчителів, учнів та батьків.
Також ми плануємо розробити групи в соціальних мережах. В наш час люди більшість свого часу проводять в мережі Інтернет, тому групи – це гарна реклама нашого закладу.
СЕКТОР ВЗАЄМОДОПОМОГИ
Займаємось покращенням успішності учнів та робимо перебування у школі цікавішим та яскравішим, а самих дітей активнішими та більш ініціативними! Наш сектор допомає школярам з домашнім завданням та незрозумілим матеріалом.
За даним графіком можете звертатися по допомогу:
Сектор Взаємодопомоги не залишає без уваги учнів початкової школи:
- Конкурси та різноманітні поробки. Наприклад: подарунки своїми руками на Новий Рік, 8 Березня, День захисника України, День Вчителя та ін.
- Вікторини на закріплення матеріалів.
- Фізкультхвилинки на перервах.
КУЛЬТМАСОВИЙ СЕКТОР
Графік засідань старост та парламенту:
- Понеділок 11.05 каб. 108 – інформаційний сектор та сектор відеоблогів.
- Вівторок 11.05 каб. 206 – старостат.
- Середа 11.05 каб. 108 – сектор взаємодопомоги.
- П’ятниця 11.05 каб 108 – культмасовий сектор.
Ми відкриті до співпраці!
Чекаємо на всіх, хто бажає приєднатись до лав учнівського самоврядування «Сокіл».